Koolielu noolTeated noolNoorte teater kolmes vaatuses, 7.06

Trükitav versioon

NOORTE  TEATER  KOLMES  VAATUSES
kolm omanäolist gümnaasiumi kooliteatrite lavastust ühel õhtul Tartus

7. juunil kell 18.00
Eesti Rahva Muuseumi J. Hurda saalis (A-sissepääs)


"e n d l e s s n e s s/l õ p u t u s"

Grupi ühislooming / Lavastaja Jan Teevet / Trupijuht Külli Täht
EKSPERIMENT (Viimsi Keskkool)
35 minutit

Lavastus inimeste elust – nende hirmudest, rumalusest, inimeseks saamisest, õppimisest, võõraga toimetulekust … Maailm on täis paljusid erinevaid tekste, lugusid, inimesi üleüldiselt ja nende tegusid. Nii nagu ei ole raamatukogus kaht ühesugust raamatut, nii ei ole elus kaht samasugust lugu – aga need on olemas, neid tundub olevat lõputu hulk.

Etüüdid, mis ei lase lavalolijal ennast unustada.

"Elu on ilus"
A. Tšehhovi novellide ainetel / Dramatiseerinud Eva Kalbus, Maarja Tosin, Germo Toonikus, Jessica Agneta Kari / Lavastaja Eva Kalbus
KOKK ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne (Tallinna 32. Keskkool)
50 minutit

Tšehhovi novellid puudutavad, sest neis on nii palju äratuntavat. Novellidega on lihtne samastuda praeguselgi ajal, sest Tšehhov käsitleb inimhinge erinevaid tahke. Näeme inimese nõrkusi, pettumusi, tema püüdlusi. Siduvaks novelliks sai „Elu on ilus”, mida võiks lugeda alati, kui elus on raske. Sealt leiab mõtteid, mis on elementaarsed, kuid mis tihti ununema kipuvad. „Et tunda end alati õnnelikuna, isegi mure ja kurbuse hetkil, selleks on vaja: a) osata rahulduda sellega, mis on ja b) olla rõõmus teadmisest, et oleks võinud veel halvem olla.”

Elu peaks hindama kõikides tema värvides. On süngemaid toone, aga kindlasti ka erksaid.  Pealegi – kas pole mitte nii, et värvitoonidel on varjundid, ning need nüansid teevadki elu elamisväärseks.


"Pildid näituselt"

Autor-lavastaja Külli Ehastu / Lavavõitlus Tanel Saar / Koreograafia Jane Miller-Pärnamägi
Tartu Waldorf Teater (Tartu Waldorfgümnaasium)
50 minutit

Kui must on must? Kui puhas on valge? Kas musta saab valgeks rääkida? Kas valget saab mustaks rääkida? Kas pahad on pahad ja head on head? Võib-olla pahad on hoopis head? Neile küsimustele vastuse leidmiseks soovitame külastada näitust  "Must ja valge", kus vaataja ette tuuakse kümme mustvalget pilti. Eelnev kunstikogemus pole näituse külastamiseks vajalik – mis lugu vaatajale avaneb,  see  sõltub lõpuks igaühe elukogemusest.

 

Teatriõhtu on kahe vaheajaga 

Pilet 5 eurot müügil tund enne algust kohapeal, maksmine sularahas.

Teatriõhtut toetavad Tartu Linn, Eesti Rahva Muuseum, Emajõe Lodjaselts.

 

Info:
Külli Ehastu
Tartu Waldorf Teater
kylli.ehastu[ät]gmail.com
5558 4773
Teised teated: